Tag: Macedonia

MAQEDONIA PËRBALLË VETVETES

Nga Agim Morina Ideologë të nacionalizmit të verbër sllavomakedon dojnë me çdo kusht me kriju kundërshtarin e paqenë: shqiptarët, tue harru se me heqjen nga skena të faktorit shqiptar në ...

Maqedonasve u duhet përgjigjur si komb

Zihadin Sela është politikani i parë në Maqedoni që u është bashkëngjitur protestave, të cilat u përhapën gjithandej komunave me shumicë shqiptare pas dhënies së verdiktit në rastin “Monstra”. Është ...

Paqja e rrezikuar në Maqedoni

Artur  Zheji Ajo që po ndodh këto ditë në Maqedoni, është padyshim e paralajmëruar. Shqiptarët aty kanë një akumulim të përditshëm dhe shumë e shumëvjeçar për gjëra që nuk shkojnë ...

Page 1 of 2 1 2

The Albanian video production

Shpresa e Humbur | Lost Hope Short Film 2020

Mos luani me të ardhmen e fëmijëve tuajDon't gamble your children's future away...

Posted by The Albanian on Friday, 21 February 2020
Shqiptaret e burgosur ne Britani

Një mesazh për të gjithë emigrantët shqiptarë...

Posted by The Albanian on Sunday, 13 October 2019
ALBCONTACTS

AlbcontactsAlbanian Services &Services for Albanians in the UKTel: 020 7018 7929 www.albcontacts.comAddress: 30 Avenons Road, London,E13 8HT

Posted by The Albanian on Wednesday, 16 January 2019

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.