Zhbllokohet Shaqiri, dy gola ndaj Evertonit

Lojtari me origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri ka realizuar një dygolësh sot për ekipin e Stokes.

Në ndeshjen mes Evertnit dhe Stokes e cila përfundoi me rezultatin 3-4, Shaqiri ka kaluar dy herë në avantazh ekipin e tij i cili në fund arriti të fitonte.

Lojtari duket se po gjen formën e munguar te ekipi i Stokes.