Termet 2.6 ballë, lëkundjet ndihen në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 2.6 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën e Kukësit ndërkohë që lëkundjet sizmike janë ndjerë deri në kryeqytetin maqedonas Shkup.
Sipas Instituti Evropian të Sizmologjisë tërmeti është regjistruar rreth orës 00:36, ndërkohë që është shtrirë në një distancë prej 6 km në juglindje të Kukësit dhe në një distancë prej 78 km në perëndim të Shkupit. Po kështu, një tjetër tërmet është ndjerë edhe në Kosovë.