Meda me revole në dorë

Meda me revole në dorë

  Këngëtar i mirënjohur, Muhedin Përgjegjaj, i njohur si Meda, në një foto të siguruar nga Indeksonline, ...

Duka: Asnjë kosovar nuk largohet nga Kombëtarja

Duka: Asnjë kosovar nuk largohet nga Kombëtarja

    Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është i bindur se asnjë kosovar nuk do të largohet ...

Baresi: Seedorf mund të dështojë

Baresi: Seedorf mund të dështojë

    Ish-kapiteni i Milanit, Franco Baresi beson se trajneri i ri Clarence Seedorf do të përballet ...

Dushani në Tauresium-in e Justinianit

Dushani në Tauresium-in e Justinianit

Nga Bardhyl Ukcamaj Kohët e fundit është ndërtuar në Shkup (mbi rrënojat e qytetit të vjetër Tauresium) ...

Shqiptaret ne Britani

Zgjedhja e Editorit

gjë që bie në kundërshtim me argumentet që e radhitin popullin tonë ndër më të vjetrit dhe më të qytetëruarit në botën e lashtë.

Haxhi Qamili – një Pugaçov apo një halldup shollvaregjerë?

Historia ndryshon me doktrina të reja, me platformën “kështu ka ndodhur”. A duhet ndryshuar historia e kombit tonë? Po, sipas mendimit tim. Në disa ngjarje kulmore nuk duhet të ...Full Article