Superautogol i Canës. I humbet Nantes dy pikë (Video)

Kur kishin mbetur dhe 10 minuta nga përfundimi i ndeshjes, ekipi i Lorik Canës kryesoren 2-0. Por, në minutat e fundit Nanta pësoi dy gola nga Bordoja dhe një prej tyre ishte autogol i kapitenit të Kombëtare kuqezi. Kur u duk se Nanta do të merrte tri pikë me lehtësi pasi kaloi në avantash në minutën e parë me anë të Sigurtson dhe më pas në minutën e 30’ dyfishoi Berdoja me asist të Lenjanit, gjithçka u shkatërrua. Lenjani luajti nga minuta e parë, ndërsa Cana hyri vetëm në minutën e 80’. Pasi Diabate ngushtoi rezultatin për miqtë në minutën e 84’, në minutat shtesë Cana gaboi pas një goditje këndi në favor të Bordosë. Mbrojtësi në vend që të largonte topin e çoi atë në rrjetën e portës së ekipit të tij. Pas këtij barazimi Nanta qëndron në vendin e 11-të me 29 pikë, ndërsa Bodoja e teta me një pikë më shumë.

Video: