Si ta qetësoni dhimbjen e dhëmbit në kushte të shtëpisë

Që ta zbutni dhimbjen e dhëmbit, ju mund të provoni këtë ilaç natyral:

Biber të zi dhe gjethe nenexhiku.

Përbërësit:

Një grusht gjethe nenexhiku

Një lugë çaji biber të zi pluhur.

I përzieni këta përbërës dhe nga masa që krijohet, bëni masazh dhëmbit tuaj. Dhimbja do t’ju kalojë për pesë minuta.