Plani urbanistik i Tiranës, shpallet fituesi

Është shpallur fituesi i projektit për planin urbanistik të kryeqytetit.

Ky fakt është bërë publik nga vetë kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Ai bën me dije se fituesi i planit urbanistik është shpallur Stefano Boeri dhe UNLAB.

Veliaj e ka publikuar në Tëitter-in e tij, lajmin për fituesin e projektit. Ndër të tjera ai shkruan: “Duhet të përveshim mëngët për një fillim të ri”.