Përfshihet nga zjari, fabrika e bombolave të gazit

Një fabrikë për mbushjen ebombolave të gazit në Bogdanci, është përfshirë nga zjarri pas një shpërthimi të fortë, .

Raportohet se nga ngjarja ka dëme vetëm të mëdha materiale, ose të paktën sipas të dhënave të deritanishme, nuk ka dëme në njerëz.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 9 të mëngjesit.

Fuqia e shpërthimit është ndjerë disa kilometra larg nga vendi i ngjarjes.

Ekipe të shumta të zjarrfikësve kanë mbërritur në vendngjarje dhe po tentojnë lokalizimin e zjarrit.