Mjekësia Ligjore e cilëson “Vdekje e papritur” të foshnjes 14 muajsh

Mjekësia Ligjore ka reaguar në lidhje me vdekjen e foshnjes 14 muajshe ditën e djeshme në kryeqytet. Bëhet me dije sefoshnja nuk ka pasur të vjella dhe komplikacione.

Më tej theksohet se foshnja nuk ka shenja helmimi. Foshnja ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta në çerdhen numër 17 të kryeqytetit, pranë zonës së “21Dhjetorit”.

Ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 15:00 të së premtes, kur edukatoret e kësaj çerdheje kanë pikasur se foshnja gjatë gjumit ishte zbehur në fytyrë