Lista e PD-së me 150 emra/ Zbardhen emrat e anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar

 Partia Demokratike publikoi dje në mbrëmje listën me 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar. Përmes një dalje publike nga selia blu, zëdhënësja e re e PD-së, Oriela Nebiaj thekoi se anëtarët e Këshillit u zgjodhën me votë të lirë, me parimin “një anëtar – një votë”. Në listë nuk mungonin emrat e ish-deputetëve demokratë, Fatbardh Kadilli, Enkelejd Alibeaj, Dashnor Sula apo edhe ish-zv.ministrja Edith Harxhi si edhe ish-deputeti socialist Asllan Dogjani. Po ashtu, pjesë e fituesve ishin edhe kreu i Komunës së Lazaratit, Dasho Aliko, dhe ish-drejtoresha e ISKSH-së, Elvana Hana. Mes emrave të zgjedhur në Këshillin Kombëtar të PD-së figuron edhe Petraq Milo, anëtar i Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë. Për herë të parë në Këshill hyn edhe dhëndri i ish-kryeministrit Berisha, Jamarbër Malltezi, si edhe drejtuesja e grevës së të larguarve nga puna, Nertila Qafzezi. Këshilli drejtues si emra të rinj ka djalin e deputetit të vrarë të PD-së, Azem Hajdari, Kiri Hajdari, si edhe artistët Ermal Mamaqi, Julian Deda, Greta Koçi dhe kompozitori Shpëtim Saraçi. Emra të tjerë që bien në sy në këtë listë janë edhe ish-zv.drejtori i Policisë së Shtetit Agron Kuliçi, ish-drejtori i Burgjeve, Gazmend Dibra, ish-drejtori i Zyrës Hipotekës, Arben Qirjako, si edhe ish-kreu i Tatimeve, Arben Sefgjini. Pjesë e listës së anëtarëve të rinj të Këshillit janë dhe zërat femërorë të PD-së si Juela Meçani, Silvi Bardhi, Laura Vorpsi, Erla Mëhilli dhe Oriela Nebiaj. “Zgjerimi, hapja dhe ribashkimi, një proces i pandalshëm prej një viti, u finalizuan me punimet dy ditore të Kuvendit. Demokratët dëshmuan se çfarë është demokracia në veprim, kur me votim të lirë e të ndershëm zgjodhën drejtuesit e çdo niveli dhe 7500 delegatët e organit më të lartë vendimmarrës. Analiza serioze e shkaqeve të humbjes dhe angazhimi solemn për t’u korrigjuar dhe përmirësuar janë një kthesë vendimtare në kursin e politikës sot”, – tha zëdhënësja e PD-së.

 

Lista

 1. Adrian Trebicka

 2. Adriana Gjonaj

 3. Agest Kopellaj

 4. Agim Parllaku

 5. Agron Kuliçi

 6. Agron Musaraj

 7. Akil Kraja

 8. Alban Male

 9. Albana Cenollari

 10. Albana Myftari

 11. Albert Avduli

 12. Alfred Rrushaj

 13. Alfred Spahiu

 14. Alisa Braho

 15. Alma Marku

 16. Anita Gumeni

 17. Anton Koka

 18. Arben Ibroja

 19. Arben Qirjako

 20. Arben Sefgjini

 21. Arber Hasanaj

 22. Ardian Isufi

 23. Arenca Trashani

 24. Armand Teliti

 25. Arqile Goreja

 26. Asllan Dogjani

 27. Avenir Peka

 28. Bardh Islamaj

 29. Bardh Spahia

 30. Bashkim Shehu

 31. Belind Këlliçi

 32. Besa Petriti

 33. Besar Gazidede

 34. Besnik Aliaj

 35. Besnik Fuçia

 36. Bislim Ahmetaj

 37. Bledi Kasmi

 38. Bujar Vukaj

 39. Bujar Brovina

 40. Dardana Boletini

 41. Dashamir Aliko

 42. Dashnor Sula

 43. Dhurata Çupi

 44. Dorian Teliti

 45. Edi Lesi

 46. Edith Harxhi

 47. Edmond Palushi

 48. Edvin Kulluri

 49. Elisa Gjepali

 50. Elvana Hana

 51. Endri Hasa

 52. Endri Kokoshi

 53. Eneida Guria

 54. Eneo Zguri

 55. Eni Kasmi

 56. Enkelejd Alibeaj

 57. Enkelejda Sallaku

 58. Enno Bozdo

 59. Erion Sula

 60. Eris Hoxha

 61. Erla Mehilli

 62. Ermal Mamaqi

 63. Ervin Minarolli

 64. Ervin Salianji

 65. Estela Gostivari

 66. Etion Kapedani

 67. Fabjan Topollaji

 68. Fabjola Bregu

 69. Fatbardh Kadilli

 70. Ferdinand Xhaferi

 71. Fisnik Kruja

 72. Flamur Gjymishka

 73. Florian Pustina

 74. Florian Xhuti

 75. Gazmend Dibra

 76. Gazmend Koduzi

 77. Gent Minarolli

 78. Genti Malko

 79. Gjergj Lezhja

 80. Gjok Uldedaj

 81. Gjok Vuksani

 82. Glori Husi

 83. Greta Deljani

 84. Greta Koçi

 85. Grida Duma

 86. Grigels Muçollari

 87. Halit Shamata

 88. Haris Vongli

 89. Hasan Metuku

 90. Hekuran Hoxhalli

 91. Ilir Dervishi

 92. Ina Haxhia

 93. Ina Vorfi

 94. Ina Xhani

 95. Ina Zhupa

 96. Irena Progni

 97. Isuf Çela

 98. Ivi Kaso

 99. Jakup Beqiri

 100. Jamarbër Malltezi

 101. Jemin Gjana

 102. Juela Meçani

 103. Julian Deda

 104. Kastriot Sulka

 105. Kiri Hajdari

 106. Klodiana Shala

 107. Kreshnik Çollaku

 108. Lajla Përnaska

 109. Laura Vorpsi

 110. Lediana Fratari

 111. Ledina Aliolli

 112. Lefter Maliqi

 113. Leonard Olli

 114. Lindita Dedegjoni

 115. Llesh Kola

 116. Meri Poni

 117. Merlinda Hoço

 118. Mimoza Hajdarmataj

 119. Mirela Tabaku

 120. Mirgen Lata

 121. Murat Basha

 122. Nertila Qafzezi

 123. Nevila Bami

 124. Nevila Xhindi

 125. Nezir Haldeda

 126. Njazi Kosovrasti

 127. Olgerta Shkurti

 128. Oriela Nebijaj

 129. Osman Metalla

 130. Pal Dajçi

 131. Paulina Hoti

 132. Petraq Milo

 133. Reila Bozdo

 134. Roland Kërçuku

 135. Salih Tagani

 136. Shkëlqim Berisha

 137. Shpëtim Saraci

 138. Silvi Bardhi

 139. Taulant Zeneli

 140. Teuta Starova

 141. Valbona Mezini

 142. Vali Vorpsi

 143. Vath Tabaku

 144. Viktor Bella

 145. Xhevdet Mehmeti

 146. Ylber Vata

 147. Ylli Asllani

 148. Zana Guxholli

 149. Zef Hila

 150. Zheni Gjergji