Keni çrregullim të hormoneve? Hani këto ushqime! (Video)

Këto ushqime do të ju bëjnë të dukeni edhe më e re si dhe do të parandalojë çrregullimet në organizmin tuaj.

1. Jogurti- i mbushur me kalcium, balancon hormonet.
2. Peshk yndyror – janë të nevojshëm sepse mund të parandojnë hipertensionin, depresionin, sulmin në zemër.
3. Perimet – domate, speca, brokoli, spinaq, dredhëza, janë ushqime esenciale për balancimin e hormoneve.
4. Erëzat shëruese.
5. Avokado.

Ushqimet që nuk duhet t’i hani:

Sheqer.
Alkool.
Kafe.
Ushqimet e shpejta, ëmbëlsirat, kikirikat, coca cola, bukën e bardhë.
Soja.

Shikoni videon më poshtë për të mësuar detajet.

https://www.youtube.com/watch?v=oQAu8xcGWYE?feature=oembed&w=640&h=360