Fotolajm: Momenti kur Hollande mëson se vendi po sulmohet

Ky është momenti kur presidenti francez, Francois Hollande, mëson se vendi i tij ishte duke u sulmuar.

Presidenti po shihte ndeshjen mes Francës dhe Gjermanisë në “Stade de France”, kur truproja përkulet dhe i tregon për kaosin në Paris.

Hollande u evakuua nga stadiumi pasi u dëgjua shpërthimi i parë, ndërkohë që dhjetëra mijëra fansa brohorosnin të pashqetësuar në stadium.

Më pas Hollande shihet duke bërë një telefonatë në dhomën e sigurisë në stadium, pesë minuta pas shpërthimit të dytë kamikaz.

Pamjet tregojnë se si shpërthimet dëgjohen edhe brenda në stadium, por fansat fillimisht nuk e dinin se çfarë ishte kjo zhurmë.

Hollande was seen taking a phone call in the stadium's security control room at 9.36pm, five minutes after a second suicide bomber blew himself up outside the Stade de FranceAfter the match between France and Germany ended, several fans invaded the pitch and decided to stay inside the safety of the stadium