Femrat shqiptare që nga valltare u shndërruan në yje televizive (Foto)

Me bukurinë që i karakterizon dhe aftësitë në të moderuar ato kanë arritur që vëmendja e publikut ndaj tyre të jetë shumë e madhe.

Bëhet fjalë për motrat Vjollca, Ilda Bejlerin, Xhemi Shehun dhe Viola Spiron, të cilat radhiten në mesin e personazheve televizive më të pëlqyera në vend, transmeton Telegrafi.

Por, bukuroshet kanë edhe një tjetër të përbashkët. Ato në botën e televizionit janë futur fillimisht si velina.

“Fiks fare” është emisioni që ka nxjerr në pah Luana dhe Marina Vjollcën, Xhemi Shehun e Viola Spiron, ndërsa Ilda Bejleri fytyrë televizive u bë përmes emisionit “Ça thu”.

Nga valltare u shndërruan në persona me ndikim në ekranin shqiptar.

Xhemi Shehu
BmYBzcRIQAAtHiq

Marina Vjollca
7509540881880a627f9270876d521036

Ilda Bejleri
Ilda-Bejleri-5

Viola Spiro
image

Luana Vjollca
Luana-Vjollca