You are here: Home » PROFIL
Dushani në Tauresium-in e Justinianit

Dushani në Tauresium-in e Justinianit

Nga Bardhyl Ukcamaj Kohët e fundit është ndërtuar në Shkup (mbi rrënojat e qytetit të vjetër Tauresium) ...

MoneyGram Listed as One of the Best According to YouGov Brand Index

MoneyGram Listed as One of the Best According to YouGov Brand Index

UK’s Most Improved Brands for 2013 MoneyGram Listed as One of the Best According to YouGov Brand ...

“Anës Luginës së Preshevës”!?

“Anës Luginës së Preshevës”!?

Fadil LUSHI Të nderuar miq! Këtë shkrim a shkarravinë do ta filloj me ca vargje të poezisë ...

Njohja e Kosovës, kusht përfundimtar për hyrjen e Serbisë në BE

Njohja e Kosovës, kusht përfundimtar për hyrjen e Serbisë në BE

Serbia do të jetë e detyruar të arrijë marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën për ...

Shqiptaret ne Britani

Zgjedhja e Editorit

PROFIL

The Albanian newspaper in London 10th of Decembre 2013

The Albanian newspaper in London 10h of Decembre 2013 by shefdomiFull Article

The Albanian in London 25th of November 2013

The Albanian in London 25th of November 2013 by shefdomiFull Article

The Albanian Print version 5th of August 2013

The Albanian Newspaper in London 5th of August 2013 by shefdomi    Full Article

The Albanian newspaper (Print Version) 10th of May 2013

The Albanian in London 10th of May 2013 ( 9th year of publishing ) by Shef Domi English: This is the print version of The Albanian newspaper in London, ...Full Article

Atyre që ruajtën këngën e djepit…

Petrit Kuçana Ishin vetëm valët e Radio Tiranës që përçonin fjalën shqip, ndonëse ishte e pamundur që të shkoqitej ai tingulli i mëmëdheut nga propaganda komuniste. Ishte e vetmja ...Full Article

The Albanian newspaper (Print Version) 25th of April 2013

The Albanian in London 25th of April 2013 by Shef Domi English: This is the print version of The Albanian newspaper in London, to read the version on a ...Full Article

Hakan Sükür: “Nuk jam turk por shqiptar”

Ish ylli i njohur i futbollit turk Hakan Sükür,aktualisht deputet në Parlamentin Turk ka  bërë një deklaratë interesante në një konferencë shtypi të mbajtur në Stamboll. “Unë nuk jam ...Full Article

Nami Llapi një histori suksesi

Udhëtimi nga lufta e Rrasës së Koshares në biznesin e Londrës Emri: Nami Mbiemri: Llapi Kohëqëndrimi në Britani: Mbi 14 vite 95 % të pasurisë së tij Bossi i ...Full Article

Faslli Ruçi, Sinonimi i suksesit

“Ndershmëria është çelësi i suksesit”, pohon ai duke treguar për sfidat që ka kapërcyer që nga marrëdhëniet me qytetarët e thjeshtë, kur ishte i vetëpunësuar deri tek kontratat me ...Full Article

Mustafa Ferati, rrugëtimi 23-vjeçar drejt suksesit

Emri: Mustafa Mbiemri: Ferati Kohëqëndrimi ne Britani: që nga viti 1989, 23 vite Shqiptarët shquhen për dinamizëm e gjallëri. Ata njihen për kërkues të kujdesshëm e me këmbëngulje të ...Full Article

Naim Hajdarmataj, modeli i shqiptarit të suksesshëm në Britaninë e Madhe

“Eshtë geni shqiptar i trashëgueshëm që të zgjon, vullneti dhe çfarë janë më e rëndësishmet, vlerat njerëzore”… Kur shkeli për herë të parë në dyert e Akademisë së Arteve ...Full Article

Udhëtimi im…

A përbën lajm kur një shqiptar i ardhur vetëm para pak vitesh në Mbretërinë e Bashkuar, si refugjat, pa ditur të thotë as “mirëmëngjesi” apo “kam uri”, dhe ka ...Full Article

Vendoset në Londër busti i Skënderbeut (foto)

Në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë së vendit tonë, veprimtaritë e vazhdueshme të Ambasadës tonë në Londër kulmuan sot me vendosjen e Bustit të Skënderbeut në Londër, në ...Full Article

Agron Loxha, ambasadori i përjetshëm i shqiptarëve në Britaninë e Madhe

 Nga Bashkim Metalia E njohin të gjithë. Sinqeriteti i buzëqeshjes së tij i shkon për shtat aq bindshëm sa ti kujton sikur e ke jetuar dhe prekur me dorë ...Full Article

Sadie Zharki, ylli që po lind

Nga Daut Dauti Sadie Zharki është një këngëtare e re e talentuar e cila me zërin e saj të ëmbël synon të bëhet yll i ardhshëm nga shqiptarët e ...Full Article

Nami Llapi nga lufta në Koshare, në biznesmen në Londër

 Nga Bashkim Metalia Heroizmi dhe lufta e njeriut për pavarësi janë shembulli me i mirë për t’i dhënë kuptim lirisë, si e drejtë themelore e tij. Natyrisht që të ...Full Article

The Albanian newspaper (Print Version) London 20th of May 2012

Ne Numrin e ri te gazetes The Albanian ne Londer do te mund te Lexoni! 1 – DERA E GABUAR E ALEANCËS 2 – RITA ORA KRYESON TOP-LISTËN E ...Full Article

Arinaldo Rrapaj 10 vjeçari vlonjat që veshi bluzën e Tottenhamit

The Albanian Prindërit ishin të shqetësuar , ndërsa i biri po luante me top nëpër shtëpi. Ka qenë thjesht një reklamë e transmetuar në televizionet shqiptare që e ka ...Full Article

The Albanian newspaper (Print Version) London 5th of May 2012

Ne Numrin e ri te gazetes The Albanian ne Londer do te mund te Lexoni! 1 – Topi (S)mundet Nga The Albanian 2 – A ËSHTË GJALLË DEMOKRACIA? nga ...Full Article

Me rikthimin e Putin, të pasurit i largohen artit rus

Milionet rusë njihet për blerjet e tyre të artit kontemporan, duk ngritur nivelet e shitjeve në gjithë Perëndimin, por në shtëpinë e tyre puna ndryshon. Të zhgënjyer nga rikthimi ...Full Article

The Albanian newspaper (Print Version) London 20th of April 2012

English: This is the print version of The Albanian newspaper in London, to read the version on a full size please click here, or scroll down on the document below where ...Full Article

“Erdhi nga Londra e Largët”… Ushtar Kavaja- Lulja e Shqipërisë

 Nga Fazli Maloku Indrit Cara u lind në qytetin e Kavajës më 11 korrik 1971, nga prindërit Lulzim Cara dhe Xhemaile Cara. Lindja e çdo fëmije tek shqiptarët nga ...Full Article
Page 1 of 212