Arrestohen 3 persona, planifikonin vrasjen e Obamës

Tre persona nga Nju Jorku, dy me nënshtetësi uzbeke dhe një me nënshtetësi kazake janë arrestuuar nga policia, pasi një nga ata kishte planifkuar vrasjene presidentit amerikan Barak Obama.

Këta të tre persona kishin plane ti’u bashkoheshin edhe organizatës terroriste ISIS në Siri.

Ata janë akuzuar zyrtarisht nga shteti amerikan se kanë mbështetur ISIS-in.

Njujorkezët në fjalë nëse shpallen fajtorë rrezikojnë deri 15 vjet burg.